Sen.se ThermoPeanut - chytrý teplotní senzor

Jedná se chytrý teplotní senzor, který v pravidelných intervalech měří teplotu svého okolí. Lze nastavovat i určitá teplotní hranice. Při jejich překročení Vás Sen.se ThermoPeanut zvukově upozorní nebo Vám odešle notifikaci na Váš telefon. Při objednávce přes eShop si nelze zvolit barevnou variantu.
Kód
APOSSETHPE001
EAN
3770000765205
Part. number
SE-PTH01-EN
Naše cena
849 Kč/ ks
Naše cena
702 Kč/ ks bez DPH
ks
Dostupnost
SKLADEM na eShopu
APOSSETHPE001_max_0.jpg

Produkt patří do kategorie:

Popis produktu Sen.se ThermoPeanut - chytrý teplotní senzor

Technické specifikace

  • Rozměry: 45 x 25 x 5 mm
  • Hmotnost: 7,5 g
  • Připojení: Bluetooth 4.0 Smart
  • Dosah: až 60 m
  • Typ baterie: CR2032 (životnost až 6 měsíců)
  • Provozní teplota: -20 až +60°C

Sen.se ThermoPeanut v pravidelných intervalech monitoruje teplotu svého okolí. Naměřené hodnoty odesílá přes Bluetooth do aplikace na chytrém zařízení se systémem iOS nebo Andrid, případně ukládá do integrované paměti pro budoucí synchronizaci. V aplikaci lze sledovat vývoj teplot v rámci dne, měsíce i roku.

Kromě pouhého měření ale tento drobný senzor hlídá i definované teplotní limity, na jejichž překročení oběma směry vás okamžitě upozorní zvukovým signálem a notifikací na displeji telefonu. Díky miniaturním rozměrům a nízké hmotnosti můžete senzor umístit téměř kamkoli nebo třeba nosit pořád s sebou. Senzor může být připojen k více zařízením stejného uživatele, která se vzájemně synchronizují přes neomezený cloud. Stejně tak může být k jednomu zařízení připojeno více senzorů.

Sen.se ThermoPeanut navíc spolupracuje s termostaty Nest a platformou IFTTT. Na první pohled jednoduché zařízení tak získává další nepřeberné způsoby využití.
  

 

Malý a jednoduše šikovný

Sen.se ThermoPeanut váží pouhých 7,5 gramů a rozměry nepřekročí ani 5 cm. Můžete jej jen tak někam položit, přichytit na jakýkoli povrch pomocí dodávané oboustranné pásky nebo nosit stále s sebou na kličích. Dokáže fungovat v rozmezí teplot od -20°C do +60°C. Ve výchozím nastavení změří senzor teplotu každých 15 minut, ale tuto frekvenci můžete změnit podle potřeby. Například v lednici budete potřebovat častější měření, zatímco v garáži vám postačí změřit teplotu jednou za hodinu.

Spolehlivý hlídač

Jakmile totiž teplota překročí vámi nastavený spodní nebo horní limit, Sen.se ThermoPeanut začně vydávat zvukové signály a na displeji vašeho chytrého telefonu bude okamžitě odeslána výstražná notifikace.

Přehledná aplikace

ThermoPeanut se jednoduše připojí k vašemu chytrému telefonu přes Bluetooth 4.0 (Smart). Podporovány jsou telefony a tablety se systémem iOS (od verze 9.0) a Android (od verze 4.3). Spárování s chytrým zařízením probíhá přímo v aplikaci, kam můřete přidat a dále spravovat snad nekonečno senzorů. Můžete si tak vytvořit komplexní chytrý systém monitorování teploty v celém domě. Senzory lze pro snazší identifikaci přejmenovat, ideálně podle místa umístění.

 

Úvodní obrazovka aplikace zobrazuje aktuální teplotu na každém ze senzorů, po zvolení konkrétního senzoru lze prohlížet interaktivní grafy vývoje teploty za poslední den a průměrné teploty za 30 dní nebo 12 měsíců. V neposlední řadě můžete nastavovat parametry pro každý senzor zvlášť včetně spodních a horních limitů teplot.


Samostatné fungování, vnitřní paměť a neomezené cloudové úložiště

I když není právě připojen k chytrému telefonu, Sen.se ThermoPeanut stále měří teplotu. Pokud zaznamená výkyv mimo limity, upozorní na to signálem z piezo reproduktoru. Nejste-li v dosahu dlouhodobě, vnitřní paměť senzoru uchová záznamy měření za posledních 15 dní. Jakmile budou data odeslána do vašeho telefonu, paměť bude opět uvolněna. Data jsou ukládána zdarma bez omezení velikosti úložiště.

Spolupráce s Nest a IFTTT

Sen.se ThermoPeanut dokonce spolupracuje i s chytrými termostaty Nest. Těm může pomoci zefektivnit nakládání s energií díky doplňujícím údajům z místnosti, kde se Nest nenachází. Další velkou výhodou je kompatibilita s IFTTT, která umožňuje programovat vlastní akce a scénáře pro chytré domácnosti. Senzor může fungovat jako spoušť těchto akcí, například spínání zásuvek a čehokoli, co vás napadne, v závislosti na naměřené teplotě.


 

Co je v krabici

- Sen.se ThermoPeanut (různé barvy)
- Baterie
- Víceúčelová klipsna pro senzor
- Úchyt na klíče
- Oboustranná lepící páska
- Lepící tmel