iSETOS.cz
Co můžeme očekávat od zářijové Apple Keynote?

Co můžeme očekávat od zářijové Apple Keynote?

 
Publikováno dne 30.08.2022

Už 7. září se dočkáme další Apple Keynote. Ta se ponese v duchu představení nové generace iPhonů a Apple Watch, na které se určitě těšíme. Spekulací na internetu je rozhodně požehnaně, a tak si pojďme ty nejzajímavější fakta představit, ať víte, co vás v následujícím měsíci čeká. Rozhodně je na co se těšit.

iPhone 14 s několika „výraznými“ změnami.

I letošní iPhony 14 se ponesou ve stejném designovém zpracování, jako tomu bylo u předchozích generací (11, 12, 13). Výraznou změnou by měl projít důvěrně známý Notch, v němž se ukrývají senzory pro odemykání telefonu pomocí Face ID. V řadě Pro (u klasických modelů zůstane stejný) dojde k jeho odstranění a nahradí ho dvojitý průstřel, kterému uživatelé jablečných produktů neřeknou jinak než ležaté "i".

Podstatné změny se odehrají uvnitř samotného iPhonu 14. Výrazného vylepšení se dočká přední kamera, která nově bude širokoúhlá, nabídne automatické zaostřování obličeje a světelnost ƒ/1.9, díky čemuž pořídíte krásné selfie fotografie i za zhoršených světelných podmínek. Navýšení se nejspíše dočká i základní uložiště, které by nově mělo začínat na 264 GB. Transformací si má projít zadní širokoúhlá kamera (pouze u modelů Pro) přinese nárůst z původních 12Mpx na 48Mpx. Jako jediná by se měla tato řada dočkat nového čipu A16 Bionic, zatímco klasické iPhony 14 dostanou lehce upravený A15 Bionic.

Z nabídky nových iPhonů 14 dle všeho má zmizet nejmenší varianta. iPhone 14 mini Apple údajně chystá nahradit jeho protikladem, který dle všeho ponese označení iPhone 14 Max. Z toho vyplývá, že nejmenšími zařízeními budou iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Jablíčkáři, kteří preferují menší rozměry budou muset dát přednost iPhonu SE.

Apple Watch Series 8 a rozšíření portfolia.

Dalším oblíbeným produktem, který rozhodně nezmešká zářijové představení, jsou Apple Watch Series 8. Ty však nejsou zdaleka jediné, které se na Keynote objeví. Po jejich boku by mělo dojít k představení Apple Watch Pro (neoficiální název) a přijít také má 2. generace Apple Watch SE. Pokud jsou spekulace pravdivé, tak půjde o dosud největší řadu novinek v rámci chytrých hodinek z dílny jablečného giganta.

Co se týče designových změn, tak ani letošní model Apple Watch 8 nebude nikterak odlišný od předchozí generace. Částečně by se měla lišit nová řada „Pro“, která nejspíš půjde v designovém duchu iPhonů 14 Pro. Mezi zásadními novinkami bychom měli očekávat vyšší výdrž, ale také se mluví o nové zdravotní funkci, konkrétně měření tělesné teploty.

Co bychom ještě mohli očekávat?

Již řadu let kolují zvěsti o nástupci bezdrátových sluchátek AirPods Pro. Druhá generace má disponovat technologií Bluetooth 5.2, novým čipem H2, ale také LE Audio, díky čemuž bude prodloužena jejich výdrž. Podle všeho bychom se tak mohli dočkat podpory bezztrátového či Hi-Res formáru, který nabízí předplatné Apple Music a dosud je žádná bezdrátová AirPods sluchátka nepodporují.

Šušká se i o novém iPadu 10, který dle uniklých renderů přijde o zastaralý vzhled a rozloučí se s Home Button. Dalším diskutovaným produktem, o kterém se řadu let hovoří, jsou brýle pro virtuální či rozšířenou realitu. Podle nejnovějších informací si kalifornská společnost rezervovala obchodní známky pro tento produkt. Že by tohle byla letošní „One more thing“?

 

Více se samozřejmě dozvíme ve středu 7. září od 19 hodin, kdy Keynote začíná. Veškeré informace vám přineseme v následujících dnech po konferenci.