iSETOS.cz
Prozkoumejte dosud nejširší nabídku Apple Watch

Prozkoumejte dosud nejširší nabídku Apple Watch

 
Publikováno dne 14.09.2022

I letos se po boku iPhonů 14 objevila nová řada chytrých hodinek. Zajímavých vylepšení u Apple Watch Series 8 je jak šafránu, ale rozhodně zaujmou novými senzory, které opět budou zachraňovat životy. Menšího upgradu se dočkaly i Apple Watch SE, které kalifornský gigant považuje za vstupní bránu pro všechny uživatele. Zbrusu novým kouskem v nabídce chytrých hodinek pro velmi náročné uživatele jsou Apple Watch Ultra. Pojďme si jednotlivé produkty trochu detailněji představit.

Stále stejné, ale o třídu lepší Apple Watch Series 8

Letošní Apple Watch Series 8 se nesou v designovém duchu předchozí generace. Vylepšení tak na první pohled neuvidíte, protože změny se ukrývají uvnitř. Jsou to nové senzory i čip, který stále nabízí avizovanou výdrž 18 hodin na jedno nabití. To by se však s příchodem funkce Low-Power Mode (režim nízké spotřeby) ve WatchOS 9 mělo změnit. Co tedy Apple Watch nově nabídnou?

Apple Watch Series 8 představují senzor teploty

Výraznou novinkou v rámci představených Apple Watch Series 8 je nový senzor tělesné teploty. Ten je zabudovaný jak na spodní straně, aby byl v těsném kontaktu s kůží, tak v displeji hodinek a porovnává oba údaje pro velmi přesné a nezkreslené měření. Snímač měří teplotu každých 5 sekund a dokáže poznat změnu až o 0,1 °C, a tak dostanete velmi podrobné údaje během dne i při měření kvality spánku. Navíc jde o údaj, který mnoho lékařů považuje za důležitý. Co ale v rámci Apple Watch Series 8 ještě umí?

Z měření tělesné teploty budou nejvíce těžit ženy. Těm totiž nový senzor pomůže s pozorováním menstruačního cyklu, avšak Apple Watch Series 8 dokáží teď lépe odhadnout období ovulace. Mnohem snáze se tak dá plánovat početí nového potomka. Při používání aplikace pro sledování menstruačního cyklu pak ženy dostanou upozornění i o vykazujících odchylkách spojených s délkou menstruace či její nepravidelností. Případné zdravotní potíže se tak dají rozpoznat dříve než kdy předtím.

Vaše osobní pojistka v případě nouze. Přivítejte detekci autonehody

Každý rok se Apple na své Keynote chlubí tím, jak Apple Watch zachraňují životy. Několik praktických příkladů zmínil i letos. Apple Watch Series 8 tak přinášejí další nástavbu, která rozhodně bude zachraňovat životy. Detekce autonehody (dostupná u všech letošních modelů) je možná díky pokročilému algoritmu. Ten spojuje několik snímačů, které se v Apple Watch Series 8 ukrývají. Nový a výkonnější gyroskop a akcelometr s vyšším dynamickým rozsahem. Kromě pohybových senzorů tak hodinky využívají k detekci vstupy z barometru, GPS i mikrofonu.

Nová funkce detekce autonehody byla společností Apple několik let testována. Chytré hodinky tak snadno rozpoznají několik situací, jako je čelní, zadní a boční náraz či převrácení vozidla. Testy byly prováděny zejména u osobních vozidel. Ve chvíli, kdy Apple Watch Series 8 detekují nehodu, tak zavolají na tísňovou linku a zašlou informace o vaší poloze.

Apple Watch SE (2. generace) se také zaměřují na bezpečnost

Menšího upgradu se dočkaly i Apple Watch SE (2. generace), které jsou nejdostupnějšími chytrými hodinkami v nabídce kalifornského giganta. Dostaly nový procesor S8 SiP, a tak v nich také najdeme senzory pro detekci autonehody, a jsou o 20 % výkonnější než předchozí generace. Kromě klasických funkcí, které se dají od Apple Watch SE očekávat, nově dostávají do vínku aplikaci Kompas. Cvičte, sledujte své aktivity i zdraví a buďte ve spojení prostřednictvím vašeho iPhonu.

Pro náročná dobrodružství. Poznejte Apple Watch Ultra.

Úplně nový segment se Apple rozhodl dobýt s novinkou v podobě Apple Watch Ultra. Ty už na první pohled dávají jasně najevo, že jsou jako stvořené pro náročné uživatele a outdoorové sporty, u nichž je výdrž i odolnost tím, co potřebujete. Proto si chytré hodinky prošly několika výraznými změnami ať už jde o robustní vzhled, větší tělo i korunku Digital Crown, zbrusu nové tlačítko Akce nebo trojici řemínků stvořených jak na hory, do pouště či pod vodní hladinu. To zdaleka není vše, co Apple Watch Ultra přináší. To nejzajímavější si rozhodně teď představíme.

Apple Watch Ultra jsou připravené na prozkoumávání světa.

Apple Watch Ultra jsou připravená podávat ten nejjasnější obraz se svítivostí 2000 nitů, takže ani na přímém světle vám neuniknou žádné informace. Nový ciferník Wayfinder v sobě má zabudovaný kompas a díky nočnímu režimu vás provede bez problémů nocí. Výraznou novinkou je dvoufrekvenční GPS systém, který vás rozhodně nezklame v místech, kde je signál často blokován (vysokými budovami, stromy), a tak máte jistotu, že cestu zpět najdete i na vrcholcích hor.

Do aplikace Kompas přichází Bod cesty. Ten teď jednoduše vyznačíte v hodinkách pomocí tlačítka Akce. Snadno a přesně tak zaznamenáte důležitá místa na vaší cestě. Jednotlivé body se dají snadno editovat a slouží k orientaci v okolí. Vyznačte si začátek trasy a s funkcí Návrat se vraťte na začátek. Označit si můžete i zajímavá či důležitá místa, k nímž se budete chtít vrátit. Využití je rozhodně na vás.

 

Nové tlačítko Akce toho zvládne hodně.

Pro snadné ovládání Apple Watch Ultra kalifornská společnost přidala další tlačítko Akce. To se dá pohodlně ovládat i v rukavicích. Snadno jej nastavíte na požadovanou akci, a to vzhledem k aktivitě, kterou plánujete podniknout. Pusťte si oblíbené cvičení, poznačte polohu v kompasu nebo spusťte zabudovaný hloubkoměr. Využití je ve vašich rukou. V případě nouze stačí tlačítko Akce dlouze zmáčknout a z Apple Watch Ultra se rozezvučí siréna, která je slyšet až do vzdálenosti 180 metrů.

Apple Watch Ultra jako stvořené pro extrémní sporty.

Apple Watch Ultra mají robustní konstrukci z titanu, která odolá bočnímu nárazu, vodě i prachu. Problém nejsou ani teplotní rozdíly od –20 až do 55 °C.  Mají také potřebné certifikace, jako je voděodolnost do 100 metrů, splňují vojenskou normu MIL-STD 810H a mají standard IP6X zaručující odolnost proti prachu. Certifikace EN13319 je zárukou toho, že Apple Watch Ultra splňují mezinárodně uznávaný standard pro potápěčské příslušenství. Pro potápění je tu pak připravený i Hloubkoměr. Vydat se opravdu můžete kamkoliv, a to s krásnou výdrží na baterii až 36 hodin.

WatchOS 9 a několik novinek. Vychází 12. září.

Řadu novinek do všech nově představených a podporovaných Apple Watch přináší WatchOS 9. Změny se nesou v duchu drobných úprav a vylepšení stávajících aplikací, které teď ukazují o poznání více dat než doposud. Žhavými novinkami je low-power mode (režim nízké spotřeby), díky nimž Apple Watch vydrží déle, zhruba 36 hodin, zatímco Apple Watch Ultra nabídnou až 60 hodin. Pro ty z vás, kteří berou pravidelně léky, doplňky stravy nebo vitamíny, nově přibyla aplikace Léky, která vám je připomene. Více o všech novinkách napříč zařízeními Apple se dozvíte v článku: Co nejzajímavějšího přineslo WWDC 2022?

Nových Apple Watch se dočkáte v průběhu září

Nové Apple Watch Series 8 a Apple Watch SE budou v prodeji již 16. září. Zato na odolnější Apple Watch Ultra si budete muset o něco déle počkat. Přesněji týden, protože se k vám dostanou již 23. září.