iSETOS.cz
Víte, proč si pořídit MacBook na vysokou?

Víte, proč si pořídit MacBook na vysokou?

 
Publikováno dne 19.08.2022

Letní prázdniny jsou v plném proudu. Někomu škola definitivně skončila, zatímco jiné v následujících měsících čekají nová školní dobrodružství. Novopečení i stávající vysokoškoláci potřebují spolehlivý nástroj, jenž jim pomůže s mnohdy náročným studiem. Víte ale, že s MacBookem snáze dosáhnete vytouženého titulu – Bc., Ing., PhD. či jinému. S počítačem od Applu to bude jedinečný zážitek od začátku až do konce.

MacBook vydrží dlouhé hodiny.

Nový MacBook vás nenechá v žádné situaci na holičkách. S klidem jděte na přednášku či seminář a dobíjecí adaptér s sebou rozhodně neberte. Přenosný počítač od Applu zvládne fungovat na baterii celý školní den. Pište si poznámky, zpracovávejte prezentace nebo mějte spuštěné náročné aplikace, které během hodiny potřebujete používat – záleží na typu vašeho studia. MacBook Air M2 i MacBook Pro zaručí více jak 10 hodin náročné práce, a pokud jim nedáte pořádně do těla, tak slibují 17 i 20 hodin – dokážete si to vůbec představit? A buďme upřímní, takhle dlouho na přednáškách nestrávíte ani na dálkovém studiu.

Výkon, který vás nezklame

Díky úspornému, ale zároveň výkonnému čipu Apple Silicone toho s jakýmkoliv MacBookem dokážete opravdu hodně. Kancelářské programy zvládá hravě a ani se nezadýchá. Notebooky Mac jsou stvořeny pro víc, takže mají opravdu velké využití. Upravujte dokumenty, editujte fotky či videa, pokud vaše školní práce vyžaduje kreativitu. Na své si přijdou ti, kdo tvoří 3D grafiku, navrhují, programují či dělají komplexní výpočty. MacBook má zkrátka tolik výkonu, že s ním můžete počítat do budoucna, a ještě vám bude skvěle sloužit po ukončení studia.

MacBook, král prémiového zpracování

Čím vás rozhodně MacBook zaujme, tak je jeho designové zpracování. Jen velmi málo konkurenčních počítačů má tak ikonický design, jako ten od Apple. Hliníkové tělo dodává každému MacBooku na kráse. Snadno si vyberete z několika barevných variant. U MacBooku Air M2 až z 4 úchvatných barev, s nimiž ještě lépe vyjádříte svou osobitost. Po otevření na vás čeká krásný display se zářivě jasnými barvami. Technologie True Tone automaticky přizpůsobí jas, kontrast i podání barev okolnímu prostředí, takže se vaše oči během semináře, cvičení nebo přednášky jen tak neunaví. Velký Force Touch trackpad je zárukou toho, že myš rozhodně necháte doma. Zkrátka a jednoduše si vystačíte s jedním zařízením.

Jaký MacBook je ten pravý?

Na výběr máte hned z několika variant MacBooků, které se dají rozdělit do řady Air a Pro. Hlavním rozdílem je pořizovací cena, ale pokud máte nějaká očekávání a požadavky, tak je dobré si jednotlivé modely blíže představit.

MacBook Air s čipem M1 a M2

Mezi cenově nejdostupnější přenosný počítač patří MacBook Air M1 (2020), ale před několika týdny si začal prodávat i MacBook Air M2 (2022). Řada Air byla vždy vnímána jako počítač, který slouží spíše pro kancelářskou práci. Tomu odpovídaly zejména rozměry, výkon a výdrž. S čipy Apple se však MacBook Air stal opravdu všestranným zařízením, jenž má své využití ve většině oborů (grafika, video, hudba a další), a to zejména na neprofesionální úrovni. Proto MacBook Air bývá jasnou volbou pro studenty humanitárně zaměřených studií a určitě se s ním na vysoké škole setkáte.

MacBook Pro 13" M2

Aktualizovaný, ale o trochu opomíjený je model MacBook Pro 13" M2. V podstatě se dá říct, že letošní MacBook Air M2 srovnal výrazně rozdíly, které kdysi mezi těmito modely byly. Proto se i 13palcový počítač pro profesionály spíše řadí k těm, které jsou vhodné pro kancelářskou a školní práci. Jedinou výhodou oproti hezčí řadě Air je aktivní chlazení. To umožňuje MacBooku Pro 13" M2 dlouhodobě podávat vyšší výkon. Hladce vám tak poběží náročnější programy i menší hry navržené pro macOS a Apple Arcade.

MacBook Pro 14" a 16" s upraveným M1 čipem

Do řady profesionálních počítačů od Apple bychom určitě zařadili MacBook Pro 14" a MacBook Pro 16", kteří zažehli designovou revoluci. Tyto notebooky nabídnou po všech stránkách jen to nejlepší vybavení – ať už se podíváte na display, portovou vybavenost nebo komponenty v podobě čipu M1 Pro a M1 Max. Ve všech ohledech jsou tyto MacBooky dělané pro profesionální a náročné využití. Pokud hledáte přenosný počítač, který vás v ničem nebude limitovat a poradí si s každým náročným úkonem, pak není nic jednoduššího než sáhnout po těchto strojích.

Proč si tedy vybrat MacBook?

  • Jednoduché ovládání, které se vám dostane hravě pod kůži.
  • Dokonale provázaný ekosystém – MacBook si rozumí s iPhonem i iPadem.
  • Pracujte bez zbytečných starostí, protože veškerý  software je navržený na míru.
  • Výkonný čip Apple Silicone, který umožní rozjet i oblíbené mobilní aplikace.
  • Velmi spolehlivý nástroj, jenž vás nezklame a nebude přítěží při studiu.

Školu hravě zvládnete i s iPadem

Nejste si jistí tím, že je MacBook tím pravým řešením pro vaše studium? Nezoufejte, pro milovníky mobilních a všestranných zařízení je tu i iPad. Ten nabízí možnost dotyku nebo využití stylusu, pokud máte rádi rukou psané poznámky. Víc vám samozřejmě prozradíme v článku: Proč je iPad skvělým řešením do školy.

 

Využijte studentskou slevu

Nový MacBook u nás studenti i učitelé pořídí s příjemnou slevou. Nemusíte tak čekat na akce nebo kupovat zařízení z druhé ruky. Ke krásné slevě Vám bude stačit pouze platný průkaz ISIC/ ITIC. Teď už si stačí vybrat ten pravý MacBook. A slevy můžete využít i na další příslušenství na našem webu! Více informací zjistíte ZDE.