iSETOS.cz
Zažijte na vlastní uši novou generaci AirPods Pro

Zažijte na vlastní uši novou generaci AirPods Pro

 
Publikováno dne 22.09.2022

Zářijová Keynote se také nesla v duchu hudby. Letošní rok bezpochyby patří remasterovaným sluchátkům AirPods Pro 2. generace. Ty slibují opravdu vypilovaný zvuk v každé momentě jejich používání. Designové zpracování sice zůstává stejné, ale to, co se změnilo bezpochyby pocítíte na vlastní uši. Ať už jde o vylepšené režimy aktivního potlačení hluku a propustnosti, nebo delší výdrž na baterii. Co však zaujme na první pohled, tak je přepracovaná krabička. Jaká tedy jsou nová AirPods Pro. (2. generace)?

AirPods Pro (2. generace) mají opravdu průlomový zvuk

Nová generace výkonného čipu H2 je zabudována v lehkém a kompaktním těle sluchátka. Diriguje souhru veškerých komponentů v AirPods Pro (2. generace), a tak dostanete vynikající akustický zážitek. Hudbu jako na koncertě zajistí vylepšený režim aktivního potlačení hluku (ANC). Můžete se tak rozloučit s nežádoucími ruchy na cestách, ale i doma nebo v kanceláři. Čip H2 je zárukou toho, že teď bude režim ANC až 2x účinnější než u předchozí generace. Ve spolupráci s novým zvukovým měničem a vlastním zesilovačem AirPods Pro (2. generace) nabízí nezkreslený, ale přitom bohatě znějící zvuk, který bude křišťálově čistý.
Nová bezdrátová sluchátka od Applu také myslí na bezpečnost. Abyste zůstali ve spojení s okolním světem a mohli vnímat, co se kolem vás děje, tak jsou AirPods Pro 2 vybavená adaptivním režimem propustnosti.  Hodí se ve chvíli, kdy jdete po rušné ulici, sportujete na místech, kde se pohybují vozidla a zkrátka všude tam, kde není žádoucí, abyste se vystavovali nebezpečí. Letošním vylepšením pak je, že režim automaticky snižuje hlasitost některých zvuků, jako je například projíždějící vozidlo, stavební nářadí i hlasité reproduktory na koncertě.

Ještě osobitější zážitek s AirPods Pro (2. generace)

AirPods Pro (2. generace) s příchodem iOS 16 přinášejí ještě více pohlcující zážitek. Nyní si můžete prostorový zvuk personalizovat, neboť každý z nás ho vnímáme trochu jinak s ohledem na velikost a tvar hlavy a uší. Nově s pomocí TrueDepth kamery na iPhonu je možné vytvořit si osobní profil pro ještě lepší a osobnější zážitek. Celý proces probíhá ve stylu skenování, které dobře znáte z Apple telefonů s Face ID. Výsledkem tak bude neuvěřitelně znějící prostorový zvuk, a to při sledování televizních pořadů i hudby napříč všemi zařízeními od jablečné společnosti.

Jednoduše pohodlné funkce

Pro Apple je klíčové, aby se každé zařízení dalo prakticky a jednoduše ovládat, zejména to platí u sluchátek AirPods, která chcete nasadit a jen se zaposlouchat. Druhá generace AirPods Pro, společně s iOS 16, přináší ještě rychlejší přístup k nastavení sluchátek, než jste byli doposud zvyklí. V iPhonu i iPadu je změna funkcí a ovládacích prvků mnohem více na očích. Tím ale celý zážitek nekončí a vše je posunuto ještě o úroveň dál.
Nově si majitelé AirPods Pro (2. generace) mohou sami zvolit hlasitost hudby, aniž by museli sahat po iPhonu, Apple Watch nebo používat hlasového asistenta Siri. Stačí jednoduše přejet po stopku sluchátka nahoru (zvýšit) nebo dolů (snížit) pro nastavení požadované hlasitosti. Zůstává i klasické ovládání, kdy pro stisknutí nožičky spustíte skladbu či přijmete hovor. Dlouhým podržením přepnete mezi režimem ANC a adaptivní propustností. Po zvolání fráze „Hey Siri“ pak využijete hlasového asistenta (je potřeba ho mít zapnutého v iPhonu).

AirPods Pro (2. generace) mají krásnou výdrž

Nenechte se rušit při poslechu, protože nové AirPods Pro (2. generace) přinášejí oproti jejich předchůdci 1,5 hodiny hudby navíc. Celkově si užijete 6 hodin, a to s aktivním potlačením hluku, kdy 1. generace nabídla v tomto režimu 4 hodiny. V krabičce si je dobijete až 4krát, což přináší dalších 30 hodin. Abyste mohli pouzdro AirPods Pro (2. generace) dobíjet ještě snadněji, nově podporuje nabíjení s MagSafe, podložkami s certifikací Qi, pomocí kabelu Lightning nebo nabíječkou Apple Watch. Nemusíte tak s sebou brát další kabel navíc.

Ještě kouzelnější krabička

Nejvýraznějším prvkem, který prošel viditelnou změnou u AirPods Pro (2. generace) je dobíjecí krabička. Už na první pohled poznáte, že je něco jinak. Nově je odolná proti vodě a potu. Na boku pak najdete zdířku na poutko, takže je ještě snadněji připevníte k batohu, ale i na krk. Využití je samozřejmě na vás. Výraznou změnou uvnitř je i čip U1, který nově pomáhá lokalizovat pouzdro. Vše pak funguje na podobném principu jako u AirTagu. Po připojení je najdete v aplikaci Najít. Nově má i krabička vlastní reproduktor, takže pokud jsou poblíž, ale nikde je nevidíte, snadno si přehrajete zvuk a během chvíle je držíte v ruce.

AirPods Pro (2. generace) vám zaznějí v uších již v září

Úplně nové AirPods Pro (2. generace) vám v uších začnou hrát již 23. září. Určitě si je u nás včas objednejte, aby vám dorazila a byli jste mezi prvními, kdo zažijí novou generaci zvuku na vlastní uši.