iSETOS.cz
S ohromným výkonem přicházejí ohromné možnosti. Přivítejte MacBooky Pro a iMac 24" s čipy M3.

S ohromným výkonem přicházejí ohromné možnosti. Přivítejte MacBooky Pro a iMac 24" s čipy M3.

 
Publikováno dne 13.11.2023

Dva dny před začátkem listopadu odhalil Apple v kalifornském Cupertinu vůbec nejvyspělejší a nejrychlejší generaci třínanometrových čipů pro osobní počítače, řadu M3, která vyniká zcela inovovanou GPU architekturou, technologií dynamické mezipaměti, hardwarově akcelerovaným sledováním paprsků, síťovým stínováním, zdokonaleným CPU, vylepšeným specializovaným Neural Enginem pro AI, video a úlohy strojového učení, geniální úsporností i vysokou úrovní environmentální odpovědnosti. Světu byl opět ukázán vrcholný průkopnický počin, který posouvá hranice výpočetní techniky. A MacBooky Pro a 24palcový iMac jsou úplně prvními produkty, jež závratný skok ve výkonu přinášejí. Pojďme se na ně mrknout detailněji a následně si i blíže představit samotnou trojici čipů Apple M3.

MacBook Pro. 14, nebo 16". Nyní i ve vesmírně černé.

Pohlcující Liquid Retina XDR displej s 10 000 mini-LEDkami ve skupinách, extrémním dynamickým rozsahem, technologií True Tone pokrývající více než miliardu barev i impozantním jasem až 1 600 nitů v HDR obsahu. Expertní kalibrace přímo z výroby umožňující profesionální práci s referenčními režimy, Color Gradingem, designem a fotografiemi i tiskovou produkcí. A spektakulární turbo výkon pro všechny tvůrce, střihače videí, vědecké pracovníky i zapálené gamery. Nový MacBook Pro dokáže zpracovávat více než 18 biliónů operací za vteřinu a ve srovnání s Macem osazeným čipem M1 Max dosahuje až 80% progresu CPU výkonu. Výrazně zrychluje modely strojového učení a prostřednictvím zcela nového GPU servíruje ultimativní vizuální standardy v nejnáročnějších aplikacích i hrách. 
Nový Macbook Pro s čipy M3.
S hardwarově akcelerovaným sledováním paprsků a síťovým stínováním vykresluje nový MacBook Pro sofistikované geometrické obrazce v opulentním rozlišení, úchvatně autenticky vypodobňuje chování světla a odrazů a rovněž mistrně rendruje komplikované gamingové scény. Čeká vás grafický výkon, který redefinuje pravidla hry. V grandiózní ProMotion obnovovací frekvenci až 120 Hz. Sestavování propracovaných AR modelů, tvorba dechberoucích 3D scén, editování 8K ProRes filmů, spojování kolosálních panoramat nebo třeba simulace mnohovrstevnatých dynamických efektů. S jakýmikoliv tasky si jednoduše poradíte jako nikdy. A objevíte dosud nepředstavitelné perspektivy pro své nápady a fantazie.
V závislosti na vybraném modelu pořídíte nový MacBook Pro s až 16jádrovým CPU, 40jádrovým GPU a až neuvěřitelnými 128 GB jednotné paměti. S baterií, která má dostatek šťávy až na 22 hodin streamování v aplikaci Apple TV. Společné jmenovatele u všech nových Maců pak reprezentují inovativní reproduktory se dvěma páry wooferů v antirezonančním uspořádání, dvojicí tweeterů a s podporou Dolby Atmos, mikrofony studiové kvality s excelentní filtrací hluku a šumu, podsvícená Magic Keyboard s Touch ID, 1080p FaceTime HD kamera, hyper rychlé SSD uložiště, nízkolatenční Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, famózní sestava portů, kde nechybí nejnovější Thunderbolt/USB 4, prémiové hliníkové šasi či intuitivní operační systém macOS Sonoma.
Subtilnější MacBook Pro se 14palcovou obrazovkou je k dostání v konfiguracích pracujících s M3, M3 Pro, nebo M3 Max čipem, 16" varianty pak Apple obdařil rovnou nejpokročilejším duem z nabídky, tedy buďto procesorem M3 Pro, či M3 Max. Potenciál a schopnosti jednotlivých čipů si představíme později. Nechte se inspirovat ikonickými designy ve stříbrné, vesmírně šedé, nebo originální vesmírně černé barvě a pořiďte si nepřekonatelného parťáka na studia, pro uměleckou tvorbu, neohrožený gaming nebo specializované činnosti a průkopnické, sofistikované projekty. Nový MacBook Pro startuje s cenou už na 49 990 Kč. A je navíc mimořádně ohleduplný vůči životnímu prostředí.

iMac 24". Všestranný. A ještě lepší.

Signaturní, ultratenká 11,5mm konstrukce. Fascinující 24palcový Retina displej, jenž se pne od okraje ke kraji a který vyniká ultimativně detailním rozlišením 4,5K, zářivým jasem 500 nitů i miliardami zobrazovaných odstínů napříč kinematografickým spektrem DCI-P3. A prvotřídní výkon, co vám vyrazí dech. Takový je nový iMac 24". V sedmi půvabných barevných designech – modré, zelené, růžové, stříbrné, žluté, oranžové a fialové – jež uživatelé Apple produktů tolik milují. iMac 24" s čipem M3 a systémem macOS Sonoma v sobě spojuje ty nejpokrokovější technologie, které transformuje v ohromující, nebývale univerzální funkční potenciál – je vhodný pro akcemi nabité herní seance (ano, i iMac 24" přináší revoluční hardwarově akcelerované sledování paprsků), streamování filmů, každodenní kancelářskou práci a multitasking, tvorbu a editování hudby, grafické činnosti a úpravy videí i třeba programování či kompilování kódu. Díky důmyslnému zabezpečení a zdokonalenému chladicímu systému je předurčený pro širokou škálu náročných uživatelů, od studentů přes celé rodiny až po podnikatele. 
Nový iMac s čipy M3.
Nový iMac 24" je ve srovnání s předchozí řadou s čipem M1 až 2násobně rychlejší, vedle nejvýkonnějšího 21,5palcového iMacu s procesorem od Intelu dokonce až 4×. Má v rukávu také jedinečnou Hi-fi soustavu reproduktorů s brilantními mikrofony, podporu ProResu, HDR10 i Dolby Vision, Wi-Fi 6E i bleskové porty Thunderbolt, špičkové flashové uložiště, 1080p FaceTime HD kameru či například vymakanou, báječně hladkou souhru s iPhony. iMac 24" umožňuje připojení jednoho externího displeje s rozlišením až 6K při 60 Hz, a nadto jej obdržíte také s parádně barevně sladěnou Magic Keyboard a Magic Mouse. A může být váš již od 39 990 Kč. Nyní se už ale pojďme podívat na slíbené detaily samotných čipů třetí generace, jež stojí za fenomenálními pokroky v oblasti výkonu.

Čip M3. Velkolepé ambice.

Technologický pionýr, který stojí na začátku 3. generace procesorů Apple Silicon. Čip, jenž disponuje pozoruhodnými 25 miliardami tranzistorů a s nímž se můžete setkat u výše představeného iMacu 24" i 14palcového MacBooku Pro. Apple M3 je ve srovnání s čipem M1 až 2× rychlejší, podporuje až 24 GB jednotné paměti a jeho svižný výkon pocítíte takřka ve všech ohledech, od přepínání mezi několika desítkami otevřených záložek přes upscaling fotek a streamování 4K videí až po náročná herní tažení v titulech lemovaných realistickými 3D prostředími, dynamickými světelnými efekty i neuvěřitelně věrnými stíny a odrazy. Apple produkty s čipem M3 jsou ideální volbou pro všechny freelancery, studenty i nadšené kreativce – MacBook Pro 14" zvládne až 7,4× rychlejší renderování ve Final Cut Pro (ve srovnání s 13" MacBookem Pro s procesorem Intel Core i7), nebo až o 40 % rychlejší kompilaci kódu v Xcode (v porovnání s 13palcovým MacBookem Pro s čipem M1). Na iMacu 24" zase běží Safari o 30 % svižněji a hry vynikají o 50 % vyšší snímkovou frekvencí (ve srovnání s předchozí generací).
Nový Macbook Pro s čipy M3.

Čip M3 Pro. Zrozený pro nejnáročnější výzvy.

 
Nový Macbook Pro s čipy M3.
37 miliard tranzistorů. Neskutečný tah v graficky hodně náročných programech. Až 36 GB jednotné paměti. A podpora až dvou externích displejů. Nové GPU MacBooku Pro s čipem M3 Pro vykazuje až 40% nárůst rychlosti v porovnání s generací M1 Pro a je zárukou brilantně hladkého chodu při odborných úlohách i specializovaných postupech. Programátoři, výzkumníci, lékaři, umělci a mnozí další se mohou spolehnout na profesionální úroveň výkonu i na cestách – MacBook Pro s čipem M3 Pro rozehrává ve Photoshopu až o 40 % vyšší rychlost filtrů a dalších funkcí (při porovnání s 16palcovým MacBookem Pro s čipem M1 Pro), nebo dosahuje až 20× rychlejšího sekvenování DNA v MinKNOW od Oxford Nanopore (ve srovnání s nejvýkonnějším MacBookem Pro s procesorem Intel).

Čip M3 Max. Nemožné se stává skutečností. 

Gigantická jednotná paměť. Ještě více zdrojů mediálního enginu. Navýšený počet CPU a GPU jader. Až čtyři externí displeje. A enormní počet 92 miliard tranzistorů. Čip M3 Max transformuje výkon a výpočetní schopnosti do úplně nové dimenze. Zcela mění dosavadní představy o tom, co všechno počítač dokáže. Nové, až 40jádrové GPU vykazuje ve srovnání s čipem M1 Max o 50 % vyšší rychlost, zatímco až 16jádrové CPU trumfuje tohoto předchůdce v praxi hned o 80 %. Plynulá postprodukce obsahu v nejvyšším rozlišení, sestavování transformačních konceptů s miliardami parametrů, vědecké analýzy, programování modelů strojového učení, 3D grafika nebo komponování filmové hudby s okamžitou dostupností kompletní orchestrální knihovny. MacBook Pro s čipem M3 Max je prominentní elitou určenou potřebám těch nejnáročnějších uživatelů, co se nespokojí s kompromisy. Apple M3 Max předznamenává budoucnost s až 5,5násobně rychlejší simulací dynamických soustav v MATLAB od MathWorks (ve srovnání s nejvýkonnějším MacBookem Pro s procesorem Intel), nebo až o 65 % rychlejší redukci šumu v DaVinci Resolve Studio od Blackmagic  (při porovnání s 16palcovým MacBookem Pro s čipem M1 Max). Je čipem, který vše myslitelné překonává.
Nový Macbook Pro s čipy M3.
Autor článku: Jakub Hasman

Vážíme si spokojenosti našich zákazníků

vše proběhlo naprosto v pořádku

Ověřený zákazník
03.04.2024

objednávka byla před 1 týdnem, dodnes nedorazila do obchodu a prý ji přepravuje Česká pošta.... neseriózní jednání, neumí vysvětlit co se se zásilkou děje

Ověřený zákazník
31.03.2024

Opětovný nákup a opět naprostá spokojenost. Rychlé zpracování objednávky, do pár hodin připraveno k vyzvednutí. Vytoužená sluchátka měli skladem a navíc v akci.

Ověřený zákazník
28.03.2024

Velmi dlouho čekám na zboží

Ověřený zákazník
18.03.2024

Nakupuji již poněkolikáté, nákup vždy proběhl v pořádku, doručení bylo velmi rychlé. Nikdy nebyl problém s komunikací s obchodem. Zakoupená sluchátka předčila očekávání, navíc měla velmi výhodnou cenu.

Ověřený zákazník
09.02.2024

Děkuji, jsem spokojený. Rad nakoupim brzy znovu.

Ověřený zákazník
07.02.2024

Přehledné webové stránky, super ceny, rychlost i profesionální přístup při vyzvednutí zboží na prodejně.

Ověřený zákazník
05.02.2024

Nakupuji již po několikáté.

Ověřený zákazník
21.01.2024

Vše perfektní

Ověřený zákazník
01.01.2024

vše rychlé,precizně zabalené,žádná výtka

Ověřený zákazník
28.12.2023
Všechny recenze