iSETOS.cz
Řada iPhone 15 i Apple Watch Series 9. Největší očekávání roku v těsné blízkosti.

Řada iPhone 15 i Apple Watch Series 9. Největší očekávání roku v těsné blízkosti.

 
Publikováno dne 08.09.2023

Čas od červnového eventu, kdy americký gigant ohromil svět novou elitou výpočetní techniky i pěknou řadou softwarových upgradů, uplynul jako voda a nyní je to již necelý týden, co se pozornosti více než miliardy aktivních uživatelů, globálních nadšenců a médií Apple zmocní představením nejaktuálnějšího portfolia svých vůbec nejpopulárnějších zařízení, iPhonů, inovativními modely z říše Wearables (reprezentovanými dle leakerů chytrými hodinkami Watch Series 9 a Watch Ultra 2) a dost dobře možná i dalšími novinkami. Měsíc září, jehož každoroční online akce lámou rekordy sledovanosti, přinese letošní keynote již toto úterý dvanáctého, a to od 19:00 středoevropského času. Co všechno živé vysílání, které budete moci sledovat na YouTube nebo oficiálních stránkách společnosti Apple, odhalí a na jaká překvapení se můžete s největší pravděpodobností začít těšit? Na to se mrkneme v dnešním článku. Pojďme na to.

Patnáctá dimenze.

Prémiová titanová konstrukce namísto nerezové oceli. Redefinovaný design ohraničení se zakulacenými zadními rohy. Extrémně tenké rámečky. To jsou tři nejzásadnější zvěsti předpovídající vzhledová specifika nových iPhone 15 – v závislosti na konkrétních zdrojích dokonce hovořící o absolutních rekordech: největší a nejexkluzivnější smartphone z nové řady, iPhone 15 Pro Max, by měl zásluhou přepracované architektury ztratit z hmotnosti až mimořádných 20 gramů a stát se tak dosud nejlehčím 6,7palcovým iPhonem, jaký kdy z dílny kalifornské ikony vzešel. Jiné důvěryhodné leaky ze srpna pak předvídají minimálně o třetinu užší rámečky (u variant 15 a 15 Plus), než má současný iPhone 14 Pro, a vůbec nejtenčí rámečky mezi všemi mobilními telefony Apple pak u vlajkových modelů 15 Pro a 15 Pro Max (signatura Pro Max by se mimochodem také mohla dočkat změny, a to na označení Ultra). Uvidíme, které spekulace úterní konference potvrdí.
Jaký bude nový iPhone 15?
Dle informací diskuzních fór a uniklých renderů by mohly iPhony 15 rovněž projít drobnými barevnými úpravami – často zmiňovaný odstín Deep Red by mohl být nástupcem varianty Deep Purple a efektně sjednocovat bílé, černé a zlaté spektrum – proslýchá se, že tento odstín by měl být výrazně tmavší a sytější než kultovní barva Product RED, čímž by evokoval jakýsi kolorit odrážející západ slunce. Některé odhady také nastolují předtuchy ohledně celkově tlumených barevných tónů u série iPhone 15 Pro a Pro Max i zcela nových povrchových nádechů verzí 15 a 15 Plus, konkrétně v zelených, žlutých nebo růžových akcentech. 
Přední analytik společnosti Apple, Ming-Chi Kuo, přednesl, že by modely iPhone 15 Pro a 15 Max/Ultra měly disponovat jediným jednotným ovládacím prvkem hlasitosti, a nadto i přinést revoluční akční tlačítko (podobné, jaké mají chytré hodinky Apple Watch Ultra), jež by bylo variabilně programovatelné a funkčně uzpůsobené pro řadu různých aplikací. iPhony 15 a 15 Plus by měly dle uniklých CAD nákresů mít i nadále zachovaná dvě tlačítka hlasitosti a přepínač ztlumení. Markantní upgrade, který by měl přistát na všechny zástupce nové řady 15, je Dynamic Island, tedy výřez fotoaparátu ve tvaru pilulky, co zastává důležitý uživatelský prvek rozhraní. 
Stran fotoaparátů by se u nejvyšších variant, tedy 15 Pro a 15 Max/Ultra, měla dočkat nasazení nová periskopová čočka pro delší a efektivnější optický zoom – v rozsahu 5násobného až 10násobného přiblížení. Leakeři upozorňují, že 48MPx hlavní objektiv včetně formátu ProRaw bude i nadále k dispozici pouze u iPhonů 15 Pro a 15 Pro Max, a to i když se v průběhu května objevila informace, že by se jím měly pyšnit také "nižší verze". Stejně bylo možné spatřit blíže nespecifikované zvěsti o komplexním vylepšení optiky a sestavy senzorů, co by nově zachytávaly ještě větší množství světla. Nechme se překvapit. Takřka jistě však vyznívala informace, že iPhone 15 Pro Max/Ultra by měl být jakožto jediný z patnáctkové čtveřice schopný zaznamenávat 8K videa.
 
Jaký bude nový iPhone 15?
Očekává se, že iPhony 15 a 15 Plus budou využívat čip Apple A16 Bionic, tedy stejný jako u modelů iPhone 14 Pro a 14 Pro Max, 60Hz Super Retina XDR OLED displej (6,1palcový v případě iPhonů 15 a 6,7palcový u variant Plus) a až 512GB uložiště. Vlajkoví zástupci, 15 Pro (6,1") a 15 Pro Max/Ultra (6,7"), by měli dle předzvěstí oplývat až 120Hz ProMotion obnovovací frekvencí panelu a pracovat s prvním 3nm čipem společnosti, procesorem Apple A17 Bionic, jenž by přinášel vyšší energetickou efektivitu, rozšířenou kapacitu baterií i podstatný nárůst počtu tranzistorů. Leaky poukazovaly také na možnost přítomnosti až 2TB vnitřního uložiště u řad iPhone 15 Pro a 15 Pro Max/Ultra. Společného jmenovatele u každého Apple smartphonu s přízviskem 15 pak bude reprezentovat USB-C port nahrazující Lightning (v souladu s požadavky Evropské unie), a navíc dost dobře možná i čip U2, který by patnáctkové elegány připravil na hladkou integraci s futuristickým headsetem Vision Pro. Na závěr konečně k cenám (vztaženo vždy k nejnižší paměťové variantě) –  iPhone 15 by měl dle odhadů vstoupit na trh za částku kolem $899 (cca 20,5 tisíc Kč), iPhone 15 Plus s cenovkou od $999 (zhruba 22,7 tisíc Kč), iPhone 15 Pro od $1,299 (okolo 29,5 tisíc Kč) a iPhone 15 Pro Max za $1,399 (cca 32 tisíc Kč). Nezapomeňte už v úterý 12. září sledovat přímý přenos!

Wearables hvězdy.

Notnou část z představovací show cupertinského génia si s největší pravděpodobností uzmou i spektakulární chytré hodinky Apple Watch, nově s přízviskem Series 9, které by měly být dle zvěstí nabízené ve variantách buďto se 41mm, nebo 45mm pouzdrem, a to z hliníku či nerezové oceli. V barevných variantách půlnoční černá, hvězdně bílá, růžová, stříbrná, zlatá nebo grafitová, s nejnovějším čipem Apple S9, který by měl být dle leakerů až o 30 % výkonnější ve srovnání s předchozí generací, a s atraktivními updaty i přelomovými funkcemi watchOS 10 budou chytré hodinky Apple Watch Series 9 dle domněnek cenově startovat na 399 dolarech (zhruba 9 tisících Kč) s hliníkovým pouzdrem ve verzi Wi-Fi a 699 dolarech (cca 16 tisících Kč) v provedení z nerezové oceli a s připojením Wi-Fi + Cellular. Na detailnější informace ohledně specifikací si budeme muset ještě chvíli počkat.
Jaké budou nové Apple Watch S9?
Spolu s iPhony 15 i Apple Watch Series 9 by mohly v zářijovém eventu zazářit i vrcholné Apple Watch Ultra 2, které by se dle řady portálů příliš designově nelišily od první generace, vynikaly by špičkovým titanovým pouzdrem, novým procesorem s bezdrátovým čipem i třeba přepracovaným displejem využívajícím microLED technologii. Řada zvěstí dokonce naznačila navýšení úhlopříčky ciferníku, konkrétně na 2,1 palců. Zda se takovým upgradem Apple skutečně pochlubí, to zůstává nejasné. Mnoho fanoušků nicméně volalo po optimalizaci baterie a lepší výdrži, a tak je reálná šance, že k nějakému energetickému progresu opravdu dojde, aby mohly Apple Watch Ultra 2 naplno konkurovat rivalům z obdobné kategorie. Odhadovaná cena je uváděná v hladině kolem $949, tedy cca 21,5 tisíc Kč. 
Informací mnoho. Domněnek ještě víc. Jisté však je, že bude úterý provázet pořádný poprask a že Apple vytasí z rukávu nějaké to nečekané překvapení. Vášnivé zprávy totiž kolují také o uvedení 7. generace iPadu mini s procesorem A16 Bionic, remasterovaných a zaktualizovaných AirPods Max, novém AirPods pouzdru s USB-C konektorem, i třeba o odlehčených sluchátkách AirPods Lite, co by skórovala neobyčejně vstřícnou cenovkou 99 dolarů. Jen čas ukáže reálné kontury. Těšíme se s vámi!
Článek je pouze spekulativní, informace v něm uvedené vycházejí z domněnek. Oficiální specifikace, ceny a termíny se mohou lišit. Grafický doprovod je pouze ilustrativního charakteru a nereflektuje zmiňované produkty.
Autor článku: Jakub Hasman

Vážíme si spokojenosti našich zákazníků

Vše proběhlo v pořádku, nemám výhrady.

Ověřený zákazník
18.09.2023

Nakupuji zde opakovaně, vždy vše v naprostém pořádku, komunikace probíhá v pohodě, zboží vždy pečlivě zabalené a dorazí to naprosto turbo!

Ověřený zákazník
15.09.2023

Rychlost, spokojenost s doručením.

Ověřený zákazník
05.09.2023

OK

Ověřený zákazník
20.08.2023

Nakupoval jsem asi podruhé a stejně jako u prvního nákupu, bylo vše v pořádku. Zboží bylo doručeno rychle a bylo pečlivě zabaleno .

Ověřený zákazník
15.08.2023

S obchodem jsem velmi spokojený, určitě nebudu mít problém nakoupi znovu :)

Ověřený zákazník
14.08.2023

Zboží mi bylo doručeno hned následující den, i když jsem objednával relativně pozdě odpoledne. Nakupuji zde už podruhé a opět vše proběhlo ukázkově. Obchod mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
03.08.2023

Aktuální iPad Pro za 75% RRP

Ověřený zákazník
03.08.2023

Fast but poor communication

Ověřený zákazník
31.07.2023

Objednala jsem si zboží s tím, že dorazí 13.7. (Na stránkách i při dokončení nákupu to bylo jasně uvedeno). Normálně datum neřeším, ale teď pro mě bylo extrémně důležité, protože v dalším týdnu se chystáme pryč. 13.7. Nic, volám na zákaznickou linku - ochota 0, zboží nejde nikde vyzvednout, nejde změnit doručení/vyzvednutí, prostě si musím počkat, než mi ho kurýr z DPD doručí. Ještě ten den (13.7.) jsem dostala zprávu, že zboží bude ten den předáno dopravci a doručené do 1-2 pracovních dnů (svitla ve mě naděje, že DPD je rychlé a že když ve čtvrtek vyzvedne, v pátek doručí. V ten den ale zboží přepravci určitě předáno nebylo, DPD při převzetí zboží totiž posílá email, který dorazil o den později a k mé smůle to znamená, že objednané zboží dorazí až v pondělí v příštím týdnu, kdy už ale nebudeme doma a budu čekat dalších několik týdnů, než budu moci zboží používat. Chápu, že se něco může zdržet pokazit, to se děje, ale vadí mi neochota a laxnost. Před dvěma měsíci jsem objednávala zboží a měla jsem ho do druhého dne. Eshop určitě není špatný, myslím, že jsem měla jen smůlu, hlavně na lidi…..

Ověřený zákazník
15.07.2023
Všechny recenze