iSETOS.cz
5 tipů na prémiová bezdrátová sluchátka

5 tipů na prémiová bezdrátová sluchátka

 
Publikováno dne 14.03.2022

V tomto článku dnes společně zavítáme do říše sluchátek, konkrétně těch bezdrátových, které si už za dobu své relativně krátké existence stihly podmanit srdce stovek milionů posluchačů po celém světě. Nabídka tohoto segmentu je na trhu opravdu široká a platí zde víc než kdekoliv jinde, že se vám vyšší prvopočáteční investice následně mnohonásobně vyplatí a vrátí zpět.

Úžasnou kvalitou zvuku, maximálně věrnou reprodukcí, inovativními funkcemi, špičkovými materiály zajišťujícími spolehlivý několikaletý provoz a mnoha dalšími vychytávkami, které byste u levnějších modelů hledali jen stěží. Porozhlížíte-li se po nových sluchátcích, rozhodně nedoporučujeme řídit se známým pořekadlem "za málo peněz hodně muziky" – každý koneckonců jistě touží jen po těch nejlepších poslechových prožitcích, a ty vám brilantně zprostředkují pouze prémiová sluchátka vyladěná od nejzkušenějších hráčů na poli audiotechniky. Pojďte se tedy mrknout na ty nejvíce TOP kousky, které jsme pro vás vybrali.

AirPods 3. generace

 

Čím jiným začít než ikonickými legendami z dílny amerického Applu. AirPods 3. generace jsou designově nezaměnitelné špunty s technologií Bluetooth 5.0, výborně propracovanou konstrukcí a revoluční adaptivní ekvalizací, která optimalizuje vyznění jednotlivých tónů podle tvaru uší. S technologií prostorového zvuku a dynamického snímání polohy hlavy obklopují nositele úžasným 3D audiem s mohutnými basy a báječně čistými výškami. AirPods 3. generace jsou výbornou volbou i pro sledování filmů či živých přenosů a rozhodně nezklamou ani aktivní sportovce – certifikace IPX4 stvrzuje výbornou rezistenci vůči vodě a potu, inovativní mikrofony kryté jedinečnou síťovinou zase účinně tlumí nárazy větru, aby bylo nanejvýše komfortní i vyřizování hovorů v náročnějších podmínkách. Velkým lákadlem je také vylepšený inteligentní senzor tlaku, který zajišťuje intuitivní ovládání, a jenž vždy bezpečně rozpozná, zda jsou sluchátka v uchu, nebo na jiném povrchu. AirPods 3. generace vydrží na jedno nabití až 6 h přehrávání muziky či 4 h v průběhu telefonátů. Sluchátka jsou dodávána se stylovým nabíjecím pouzdrem, které skýtá podporu bezdrátovému standardu MagSafe – spolu s ním se můžete oddávat poslechu až fantastických 30 h. Pro milovníky Applu jsou AirPody 3. generace takřka povinností!

 
 

Beats Studio Buds True Wireless

Dalšími hudebními klenoty, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti, jsou True Wireless sluchátka Beats Studio Buds. Ta dokonale naplňují hlavní ideu značky Beats by Dre, tedy poskytovat lidem maximálně věrnou muziku v naprostém souladu s původními záměry interpretů. Daří se jim to především díky originální akustické platformě konstruované formou 2členné membrány a inteligentnímu processingu při potlačování okolních hluků. Funkce ANC ztělesňuje u sluchátek Beats Studio Buds jemně vyladěný filtr, jenž se v reálném čase dokonale přizpůsobuje okolí a účinně pokrývá i sebemenší ruchy, které by mohly ohrozit originální hudební náboj. S technologií Bluetooth první třídy garantují TWS sluchátka Beats vynikající konektivitu v perfektní synchronizaci, a na jedno nabití zprostředkovávají až 24h nerušený poslech (při využití pouzdra). Příjemným benefitem je funkce Fast Fuel, která dodá sluchátkům po pětiminutovém dobití dostatek šťávy na nepřetržitý hodinový poslech. Beats Studio Buds jsou plně kompatibilní s Android i Apple zařízeními a svými vlastnostmi jsou vhodná takřka pro všechny – krytí IPX4 podrží sportovce při náročných výkonech, pokročilá technologie ANC zase uhrane každého, kdo poslouchá rád i na cestách či v rušném zaměstnání... V kostce jde o model, který nezná kompromisy, a jenž je dokonalou harmonií mezi exkluzivním zvukem a stylovým designem.

 

KEF Mu3

 

Zde máme něco extra pro hodně náročné posluchače, kteří chtějí být vždy středem pozornosti. True Wireless sluchátka KEF Mu3, pro něž je charakteristický technicky dokonalý vzhled navržený věhlasným průmyslovým vizionářem Rossem Lovegrovem. Model v sobě snoubí neobyčejnou estetickou čistotu s precizní technologickou vynalézavostí a poskytuje špičkově přesný zvuk nehledě na to, kde zrovna posloucháte. KEF Mu3 disponují ultra stabilní konektivitou Bluetooth 5.0 a jsou kompatibilní jak s Androidem, tak i iOS. Při jejich konstrukci byl brán výrazný zřetel i na odolnost – sluchátkům nevadí téměř žádné povětrnostní podmínky a certifikace IPX5 je výborně brání před působením potu i vody. Samozřejmostí je také profesionální funkce pro aktivní potlačení okolního hluku či šikovný režim Ambient (volitelný), s nímž budete mít během poslechu stále přibližný přehled o tom, co se odehrává v okolí. KEF Mu3 vydrží na jedno nabití v nepřetržitém provozu až krásných 24 h (s pouzdrem), a navíc nabízejí vychytanou funkci pro rychlé dobíjení – jste-li tedy zrovna ve spěchu, stačí je na pouhých 5 minut připojit do sítě. Pak vám zprostředkují až hodinu ničím nerušeného poslechu. Za nás jsou KEF Mu3 jednoznačnou volbou pro všechny, kdo chtějí naprosto fenomenální poslech podtržený nevídaným mistrovským designem.

 
 

NuraPhone G2 Wireless Headphone

Ptáte-li se, zda existují sluchátka, která přizpůsobí zvuk zcela přesně na míru vašemu sluchu, pak odpověď zní ano. Je jimi kupříkladu fascinující model G2 od převratné značky Nura. Ta moc dobře ví, že každý vnímá různé tóny individuálně, a integruje proto speciální otoakustické emise přímo do technologie zvukových vln – v praxi to není tak složité, jak zde píšeme - NuraPhone G2 Wireless spustí po prvním připojení k aplikaci rychlý minutový test vašeho sluchu a vyladí zvuk přesně dle vašich potřeb. Ze stovek tisíců posluchačů získáte zcela originální audio profil, který bude tvarovat každý tón pouze a jen pro vás.  A i ten si budete posléze moci poupravit, kdyby vám snad něco nevyhovovalo – v praxi se to však uživatelům značky Nura téměř nestává. Zakusíte totiž basy, které dříve splývaly, objevíte výšky, co dosud nebyly dostatečně prokresleny a pocítíte harmonie, jež se schovávaly v pozadí. NuraPhone G2 mají konstrukci typu most a jsou osazená čtveřicí měničů s přídavnými reproduktory, aby byla každá tónina doslova cítit. Sluchátka pracují na bázi maximálně spolehlivé technologie Bluetooth 5.0, podporují moderní audio kodek aptX a oplývají i hypoalergenními silikonovými náušníky. I zde jsou samozřejmostí integrované mikrofony pro křišťálově čisté hovory či standard odolnosti IPX4 vykazující výbornou rezistenci vůči potu. NuraPhone G2 Wireless Headphone vydrží na jedno nabití velkorysých 20 h a jsou dodávána s praktickým cestovním pouzdrem. Milovníky klasických kabelových sluchátek také potěší možnost využití přídavného 3,5mm analogového jack kabelu. Za nás je model G2 absolutní jedničkou pro každého, kdo se nespokojí s masovými a obecně nastavenými standardy kvality u něčeho tak hluboce emotivního a individuálně vnímaného, jako je hudba.

 
 

Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren

 

Posledními zástupci v našem výběru nejlepších bezdrátových sluchátek jsou True Wireless špunty Klipsch T5 II Sport McLaren. Jde o zcela jednoznačně nepřekonatelný model po stránce odolnosti – inspirovaný rychlou a divokou jízdu ve Formuli 1, podpořený legendárním závodníkem Landou Norrisem. Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren vynikají parádně chráněným pouzdrem (dle standardu IP67), které se pyšní i důmyslným systémem pro odvod vlhkosti – sluchátka tak zůstanou spolehlivě suchá i po hodně odvázaných akcích. I přes takto nevídanou výzbroj však Klipsch T5 II poskytují naprosto famózní zvukovou reprodukci – zásluhou 5mm dynamických měničů, ultra spolehlivé konektivity a inteligentně optimalizované baterie se dočkáte výjimečně detailních výšek, hřmotných basů i harmonických středů. 4 špičkové mikrofony v kombinaci s inovativní anténou garantují precizně čisté hovory, a to i v náročnějších podmínkách. Všichni uživatele získají v neposlední řadě také přístup do aplikace Klipsch Connect, v níž lze snadno objevovat pokročilé funkce nebo pracovat s předvolbami zvuku a přizpůsobitelným ekvalizérem. True Wireless sluchátka Klipsch T5 II vydrží na jedno nabití pěkných 24 h (s pouzdrem) a jsou dodávány i s praktickou bezdrátovou nabíjecí podložku, která se mimochodem dokáže perfektně postarat i o váš telefon. A co dodat na závěr? Jste-li milovníky sportu, aut a motorek, nespoutaného závodění, potažmo snad rovnou značky McLaren, a hledáte-li k tomu dokonalé spojení se světem hudby, lepší sluchátka než Klipsch T5 II True Wireless nenajdete. 

 
 

Ať už vaše volba padne na kterákoliv výše uvedená sluchátka, rozhodně neuděláte chybu. Jde o TOP třídu v nabídce ověřenou statisíci nadšenými posluchači, která vám bude luxusně sloužit po opravdu dlouhou dobu.