iSETOS.cz
Apple odhalil nejnovější trumfy. Co přinesla dlouho očekávaná WWDC 2023?

Apple odhalil nejnovější trumfy. Co přinesla dlouho očekávaná WWDC 2023?

 
Publikováno dne 09.06.2023

Množstvím spekulací opředenou globální vývojářskou konferenci máme za sebou, a tak nyní můžeme směle ohodnotit, do jaké míry se tušení a představy dočkaly reálných kontur a které počiny kalifornské ikony byly naopak těmi největšími překvapeními. Apple se poměrně dosti činil a vydal řadu nových přírůstků do říše softwaru i hardwaru – živý přenos, jenž byl charakteristický za poslední roky svojí bezprecedentní délkou přesahující 2 hodiny a 5 minut, doslova kypěl fantastickým obsahem, a proto vám v dnešním článku přinášíme přehled všech červnových novinek, které si zaručeně zamilujete. A i když se některé z nich dočkají uvedení na náš trh později, je alespoň o důvod víc se na ně pořádně těšit. Tak pojďme na to.

Turbo a šmrnc. MacBook Air 15.

Mohutně diskutovaný slavnostní zahajovatel. Sourozenec ohromně populárního 13palcového MacBooku Air. Nelítostný vyzyvatel i té nejprémiovější konkurence. Nový MacBook Air 15 s ultimativně výkonným procesorem Apple M2 a brilantním Liquid Retina displejem s miliardou barev, technologií True Tone a jasem 500 nitů, z jehož společnosti ve čtyřech magických designových variantách se můžete těšit již od 13. 6., sází na hyper rychlé 8jádrové CPU, 10jádrové GPU a 16jádrový Neural Engine doprovázené moderním SSD uložištěm, nízkolatenční Wi-Fi 6 či třeba inovativní konektivitou Bluetooth 5.3. MacBook Air 15 je s větší a podmanivější obrazovkou jasnou volbou číslo jedna pro všechny studenty, freelancery, kreativce i multimediální nadšence – vyniká absolutně nehlučným provozem (je konstruovaný bez větráčku), luxusním a odolným celohliníkovým tělem, šesti pohlcujícími stereo reproduktory s podporou 3D zvuku Dolby Atmos, famózní 18h výdrží na baterii i příkladnou portovou výbavou. Přes Thunderbolt vstupy k němu snadno připojíte široké spektrum vysokorychlostních doplňků (kupříkladu monitor s až 6K rozlišením), zatímco sluchátkový konektor zase oceníte třeba pro svá vysokoimpedanční sluchátka. 15palcový MacBook Air je samozřejmě vybavený také 1080p FaceTime HD kamerou i perfektně tichou, pohodlnou a efektně podsvícenou Magic Keyboard klávesnicí s Touch ID. A září jak jinak než operačním systémem macOS Ventura, co vás uhrane spektakulárním vizuálem i neobyčejně elegantním doprovodem na cestách rozmanitými tasky a nápady. Předobjednávky již byly spuštěny a cena startuje na 37 990 Kč. Jaký padl nejvíce do oka vám? Stříbrný, hvězdně bílý, vesmírně šedý nebo temně inkoustový?

Bouřlivé rekordy. Nový Mac Studio a Mac Pro.  

Další představené hity aneb tvůrčí arzenál pro ty nejnáročnější profesionály. Nově využívající nejvýkonnější čipy společnosti Apple. Mac Studio je s šířkou pouhých 19,7 cm exkluzivním výpočetním centrem sahajícím až k samotným limitům pokroku – v závislosti na zvoleném modelu můžete vládnout silou až neuvěřitelně vyspělého procesoru M2 Ultra podpořeného 24jádrovým CPU s 16 výkonnostními & 8 úspornými jádry, 60jádrovým GPU a 32jádrovým Neural Enginem, fenomenální jednotnou pamětí, fantastickou portovou výbavou či třeba až osmi současně připojenými obrazovkami. Nový Mac Studio synonymizuje naprosto bezkonkurenční potenciál v pokročilých částicových simulacích, rendrech kolosálních 3D prostředí či grafických úlohách. Nejnadupanější varianta s čipem M2 Ultra a dvojnásobným mediálním enginem podporuje přehrávání až 22 streamů 8K videa ve formátu ProRes a je tak průkopnickou futuristickou osobní pracovní stanicí, která nezná tvář nemožného. Revoluční Mac Studio přichází do prodeje rovněž 13. 6., a to od ceny 59 990 Kč (s procesorem Apple M2 Max). 
Novy Apple Mac Studio
Pojmy turbulentních sfér, všestrannosti a dokonalé přizpůsobitelnosti reprezentuje také nový Mac Pro, další z klenotů techniky představené na konferenci WWDC 2023. Specializované projekty jako produkci hudby, vědecké výpočty, animace a motion grafiku či kompilování kódu s ním zvládnete levou zadní, neboť se stejně jako Mac Studio pyšní dramaticky výkonným čipem M2 Ultra, dosud nejpokrokovějším mediálním enginem, ultimativně tichým chladicím systémem, atraktivním prostředním macOS či vylepšenými rozhraními Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Mac Pro by se však měl dostat do hledáčku všem uživatelům, kteří vyžadují variabilitu a možnost maximální personalizace. Toto elitní centrum totiž disponuje hned sedmi rozšiřovacími PCIe sloty (z toho šesti využívajícími 4. generaci PCIe technologie), osmi Thunderbolt porty či například dvěma HDMI vstupy s vysokou propustností 48 Gb/s. Nový Mac Pro je našlapaný vysokorychlostní konektivitou každým coulem a svým vzdušeným designem s lehkým hliníkovým pláštěm umocňujícím proudění vzduchu jednoduše mění pravidla hry. O jeho dostupnosti vás budeme informovat. Sledujte náš web.
Apple Mac Pro

Budoucnost představ. Apple Vision Pro.

Asi vůbec nejzmiňovanějším produktem v souvislosti s červnovým Apple keynotem byl headset pro virtuální a rozšířenou realitu, jenž měl dle leakerů nést název Apple Reality Pro. Americký technologický gigant předzvěsti skutečně naplnil, avšak s drobnou úpravou oficiálního označení – samotná náhlavní souprava pojmenovaná Apple Vision Pro si uzmula největší díl z celého streamu, načež rázem spustila poprask na sociálních sítích i globálních diskuzních fórech. Její dostupnost a oficiální start prodeje byly společností avizovány na první čtvrtletí roku 2024, nicméně všechny detaily, parametry, funkce a specifikace se dočkaly odhalení, takže vás můžeme s novými Smart brýlemi hrdě a zevrubně seznámit. 
Apple Vison Pro
Přivítejte éru prostorových počítačů. Náhlavní souprava pro smíšenou realitu Apple Vision Pro je dokonalým propojením fascinujícího digitálního obsahu s fyzickým prostorem a ovládá se mimořádně snadno prostřednictvím očí, rukou a hlasu. Umožní vám přetvořit konvenční pracovní plochu ve velkolepou dimenzi, v níž vás budou aplikace následovat – dle svého vkusu můžete uspořádávat, škálovat i "roztahovat" dlaždice milovaných programů, naplno se ponořit do mnohovrstevnatého multitaskingu a hltat celou plejádu inovací, které budete vidět, slyšet i cítit. Pro multimédia, sledování filmů a videí či gaming představuje Apple Vision Pro hotovou revoluci a posunutí hranic. Headset dostal do vínku prémiový microOLED zobrazovací systém (displeje velikosti poštovní známky, které každému oku poskytují více pixelů než 4K televize) stejně jako množství sofistikovaných kamer a senzorů snímajících vaše gesta, pohyby i vizuální akce
Jednou ze zásadních složek pro autentické a pohlcující vnímaní rozšířené reality je bezpochyby zvuk, na což AR/VR souprava reaguje invenčními audio prvky se dvěma měniči (umístěnými vedle každého ucha), jež poskytují dokonale personalizovanou reprodukci s prostorovým efektem i schopností vám umožnit slyšet vše okolo. Signatura Ambient Spatial Audio se stará o výjimečně realistický zvuk a také pokročilou analýzu okolí včetně vnějších fyzických materiálů – pro úchvatný, v reálném čase prostoru uzpůsobený akustický zážitek. Apple Vision Pro je nesmírně poutavou vstupenkou do světa zábavy – jakoukoliv místnost promění vmžiku v osobní kino, oblíbené filmy, pořady či hry maximalizuje do imerzivní, báječně personalizované velikosti, a především vám umožní prožívat emotivní vzpomínky a nejkouzelnější okamžiky života znovu a znovu v téměř naprosté shodě s dávnou minulostí. Vision Pro přetransformuje vaši stávající knihovnu fotek a klipů a totálně vás obklopí spektakulárními panoramaty. Zahrne vás dojmy, že stojíte přesně tam, kde jste scenérie tenkrát pořídili.
Apple Vision Pro
Díky vysoce výkonnému systému sledování očí pomocí diod LED a infračervených kamer promítá souprava Apple Vision Pro neviditelné světelné vzory na každé oko, čímž poskytuje velmi přesné zadávání bez nutnosti externích ovladačů. Kýžené prvky vyberete vždy mimořádně snadno pouhých pohledem – dvojice kamer s vysokým rozlišením přenáší na obrazovky více než miliardu pixelů za sekundu, takže vše uvidíte jasně bez rušivých či unavujících elementů. Headset Apple Vision Pro s pomocí tohoto systému také pomáhá zajistit přesné sledování hlavy a rukou i 3D mapování v reálném čase pro dokonalé porozumění vašim gestům z různých pozic.
Stran konstrukce, designu a ergonomie integruje Apple Vision Pro neuvěřitelně vyspělou technologii do elegantní kompaktní podoby a přináší úžasné zážitky pokaždé, co si headset nasadíte. Tvoří jej jediný kus trojrozměrně tvarovaného vrstveného skla ústícího do rámu z hliníkové slitiny, které slouží jako optická plocha pro kamery a senzory, co zobrazují fascinující svět, světelné těsnění, jež se jemně ohýbá, aby se přizpůsobilo vašemu obličeji a brilantně blokovalo rozptýlené světlo, digitální korunka, a Fit Dial hlavový pásek zajišťující účinné tlumení, skvostnou prodyšnost a roztažitelnost. Náhlavní souprava pro rozšířenou realitu Apple Vision Pro pracuje na bázi operačního systému visionOS, který je postavený na základech macOS, iOS a iPadOS. Lze v něm intuitivně kooperovat s hlasovou asistentkou Siri, přizpůsobovat virtuální okolní prostředí (kupříkladu na motivy krásných krajin nebo noční oblohy) a v neposlední řadě také těžit z důmyslných prvků zabezpečení – Apple Vision Pro využívá například revoluční řešení Optic ID, jež pro vaše ověření snímá originalitu oční duhovky.  

Nejsladší upgrady. 

Své každoroční a klíčové postavení zaujal na WWDC 2023 samozřejmě také software, který se dočkal řady vychytávek, jejichž benefity si budou majitelé Apple produktů moci užívat již při nadcházejících aktualizacích. Zde vám přinášíme přehled nejzásadnějších a nejzajímavějších z nich. iPhony a iOS 17 přidají nově osobní plakáty osob pro vyvolání konkrétních kontaktů nebo také zajímavou funkci živé hlasové schránky. Inovace se dočkal i FaceTime, konkrétně s video hlasovou poštou pro pohodlné zanechání vzkazů přátelům, kteří nejsou v danou chvíli dostupní, nebo aplikace Zprávy, která bude připravená pro tvorbu vyhledávacích filtrů, funkci živé polohy nebo na tzv. možnost Check-In, co umí dát vybraným kontaktům informaci, jakmile se dostanete bezpečně domů, nebo naopak v případě, že se na cestě něco pokazilo. AirDrop v iOS 17 bude podporovat NameDrop, tedy nový způsob přenosu kontaktních informací mezi iPhony, který bude navíc fungovat také s hodinkami Apple Watch.
Svěží vítr navštívil také automatickou opravu klávesnice, jež obdržela nadstavbu v podobě inteligentnějších oprav a automatického učení se slov pro vřelejší přístup. Změny se dotknou i diktování, které bude výrazně přesnější. Výraznou proměnu spatříte rovněž na zamykací obrazovce, která se dokáže proměnit v displej chytré domácnosti či v případě nepoužívání a aktivní horizontální orientace zobrazovat počasí, nadcházející schůzky, notifikace a další důležité informace. Zcela nová aplikace Journal coby velice praktický přírůstek v iOS 17 bude využívat strojové učení k tomu, abyste mohli přidávat podrobnosti o uplynulém dni a také své myšlenky a pocity. Aplikace bude integrovat mapy i fotografie, aby optimálně podněcovala tvorbu obsahu a ukládání poznámek a pravidelných záznamů. Apple klade samozřejmě i zde bezpečnost uživatelů na první místo, a tak bude veškeré zpracování dat probíhat pouze v zařízení. 
iPhone iOS 17
iPadOS 17 nastoluje vylepšení zejména na poli widgetů a pohodlné práci s nimi a otevírá rovněž bohatší možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky iPadů. Například stylem, aby odpovídala aktuálně nastavené tapetě na iPhonu nebo s ní například kontrastovala. Zamykací obrazovku iPadů navštíví také živé aktivity či funkce zobrazení více hodin najednou. Jednoznačně největší a nejočekávanější update reprezentuje ovšem přidání aplikace Zdraví, kdy se budete moci důkladně ponořit do tréninkových dat či zpráv o aktuální kondici hezky pohodlně na velké obrazovce. Přepracováním prochází také podpora PDF formátů – iPadOS 17 bude schopen rozpoznávat části pro zadávání textu v elektronických formulářích, což vám umožní rychle a snadno vyplnit položky, které jsou nutné pro úspěšné odeslání. Soubory PDF bude nyní možné ukládat také v aplikaci Poznámky, v níž objevíte úžasný potenciál uchovávání více souborů PDF v rámci jednoho vlákna nebo práce s někým dalším na stejných informacích pomocí funkce Live Collaboration.
iPad iOS 17
Verze systému watchOS 10 byla také nabita širokým spektrem aktualizací pro ještě detailnější přizpůsobení – nově vám umožní změnit kterýkoliv z ciferníků hodinek podle vlastních potřeb, a to přidáním chytrých zásobníků s widgety, které jsou přístupné pouhým posunutím korunky Digital Crown. Cyklisty potěší podpora Bluetooth snímačů na kola pro sledování kadence a výkonu či zdokonalené Cyklistické tréninky, které se budou na iPhonech zobrazovat jako živá aktivita, abyste mohli smartphone umístit do držáku a během jízdy sledovat aktuální statistiky z Apple Watch. Nové bezpečnostní možnosti s dvojicí funkcí ukazujících přístup k mobilnímu připojení i nejbližšímu místu, které lze použít k odeslání SOS zprávy, vstoupily do aplikace Kompas, přičemž jistě oceníte také možnost zobrazení nadmořské výšky či funkci vyhledávání blízkých zařízení a turistických tras. Jasný svit společnosti Apple na duševní zdraví odráží posléze aplikace Mindfulness, která bude v systémech watchOS 10, iOS 17 a iPadOS 17 nově umět zaznamenat, jak se v danou chvíli cítíte i co by pravděpodobně mohlo být příčinou této nálady. Mindfulness také zvládne používat klinické dotazníky, co vám pomohou udržet si přehled o duševním zdraví, a dokonce vás bude informovat, pokud sezná za vhodné, abyste si s někým o svém psychickém stavu promluvili. watchOS 10 se v neposlední řadě zaměřil i na myopii, tedy krátkozrakost, a bude nyní sledovat čas strávený dětmi na denním světle, což prokazatelně pomáhá snižovat pravděpodobnost vzniku refrakčních očních vad.
Apple WatchOS 10
macOS Sonoma je ve znamení plejády úžasných video spořičů obrazovky, jež zobrazují nádherné scény z celého světa, i trendy widgetů, které si budete moci nově přidat přímo na plochu. A to naprosto kamkoliv – widgety se inteligentně uzpůsobí tomu, co na Macu právě děláte, například změní barvu v závislosti na tapetě nebo zmizí do pozadí, když používáte nějakou aplikaci. S návštěvou nadupaných procesorů Apple M u Maců se také dočkáváme unikátního herního režimu, který bude omezovat ostatní procesy běžící na pozadí, aby zajistil maximální gamingový výkon. Populární prohlížeč Safari začne rovněž umožňovat bezpečné sdílení hesel, zavede systém profilů umožňujících separaci historie prohlížení a cookies souborů mezi prací a zábavou či přidá funkci WebApp, která dokáže přeměnit konkrétní webové stránky na pseudoaplikační rozhraní, které odstraní webovou stránku ze Safari a poskytne jí vlastní specifické okno.
Opomenutý nezůstal ani operační systém Apple TV, tvOS. Jeho ovládací centrum bylo vylepšeno a zjednodušeno. Svůj iPhone může nově použít k vyhledání dálkového ovladače Siri Remote, a hlavně se pak těšit na prostředí FaceTime – hovory můžete rychle a snadno odesílat do Apple TV a všechny obvyklé funkce, jako jsou kupříkladu Center Stage nebo SharePlay, si parádně vychutnat na velké obrazovce.
Pusťte si kompletní červnový keynote na videu níže a omrkněte všechny novinky a báječná vylepšení ještě zevrubněji. 
Autor článku: Jakub Hasman

Vážíme si spokojenosti našich zákazníků

Rychlé vyřízení objednávky, ochotný personál, kde mi vydali zboží i po zavírací hodině. Super obchod.

Ověřený zákazník
24.07.2024

Nevěděla jsem si rady s výběrem produktu. Zavolala jsem na uvedené číslo a tam mi velice ochotný personál poradil co a jak. Zboží přišlo na prodejnu velice rychle a vše bylo v naprostém pořádku. Ještě jednou děkuji. Příště si u Vás objednám znovu.

Ověřený zákazník
14.06.2024

Děkuji, jsem spokojený, nakuouji opakovaně.

Ověřený zákazník
05.06.2024

Skvělý personál, který umí poradit. Zboží v naprostém pořádku a rychle doručeno. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
31.05.2024

vše proběhlo naprosto v pořádku

Ověřený zákazník
03.04.2024

objednávka byla před 1 týdnem, dodnes nedorazila do obchodu a prý ji přepravuje Česká pošta.... neseriózní jednání, neumí vysvětlit co se se zásilkou děje

Ověřený zákazník
31.03.2024

Opětovný nákup a opět naprostá spokojenost. Rychlé zpracování objednávky, do pár hodin připraveno k vyzvednutí. Vytoužená sluchátka měli skladem a navíc v akci.

Ověřený zákazník
28.03.2024

Velmi dlouho čekám na zboží

Ověřený zákazník
18.03.2024

Nakupuji již poněkolikáté, nákup vždy proběhl v pořádku, doručení bylo velmi rychlé. Nikdy nebyl problém s komunikací s obchodem. Zakoupená sluchátka předčila očekávání, navíc měla velmi výhodnou cenu.

Ověřený zákazník
09.02.2024

Děkuji, jsem spokojený. Rad nakoupim brzy znovu.

Ověřený zákazník
07.02.2024
Všechny recenze